Ürün İptal ve İade Prosedürü

Web sitemizden almış olduğunuz ürünleri kullanmadan ve ambalajı açılmamış şekilde teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içinde iade edebilirsiniz. İade isteğinizi, ürünün açılmamış durumda olduğunu teyit etmek için fotoğraflarıyla birlikte [email protected] adresine gönderdiğinizde G-besin Müşteri İlişkileri Ekibimiz en fazla 2 iş günü içerisinde isteği yanıtlayacak ve onay verdiği takdirde iade edilmek istenen siparişi geri aldırmak için adresinize ücretsiz “UPS kargo elemanı” yönlendirecektir. Sizin UPS Kargo’yu aramanıza gerek yoktur. 
 

  •  UPS Kargo Elemanı sizden ürünü almaya geldiğinde İrsaliye yerine geçen “Sipariş Bilgi Fişinde bulunan iade alanını doldurup imzaladığınızdan emin olunuz. Bu işlem e-ticaret yasaları gereği yapılması gereken bir prosedürdür. 
  • Ürünler, Annebar Sipariş Bilgi Fişi (irsaliye yerine geçen) ile birlikte, orijinal ambalajında ve zarar görmemiş şekilde iade edilmelidir. Ürün ile teslim edilen hediye ve aksesuarlar da iade ile birlikte gönderilmelidir.
  • G-besin Müşteri İlişkileri Ekibinden onay almadan gönderilen kargolar müşterinin sorumluluğundadır. 
  • İade kargonuz Annebar E-Ticaret Deposuna teslim edildiğinde müşterilerimiz “iade edilmek istenen ürünlerin teslimatının yapıldığına dair” SMS ile bilgilendirilecekler. Ürünlerin ambalajının açılmadığı, hediye ve tüm aksesuarlarıyla gönderildiği durumlarda; 14 günlük cayma hakkı çerçevesinde değerlendirilen ürün/ürünler doğrudan iade alınacak, satın alma işlemini yaparken kullanmış olduğunuz ödeme aracına uygun şekilde 2-10 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilecektir. 
  • Cayma hakkı kapsamında olmayan ürün iade istekleri, sadece G-besin Müşteri İlişkileri Yönetimi onay verdiği takdirde yapılabilmektedir. 

DİKKAT

  • Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim almadan önce kargo firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Tutanak tutturmamanız durumunda, ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.
  • Alıcı veya siparişi teslim alan üçüncü kişi, yukarıda belirtilen olağandışı bir durumla karşılaşmaları halinde, izleyecekleri prosedürü [email protected] adresinden veya 0850 346 15 39 numaralı G-besin Destek Hattı’nı arayarak da öğrenebilir. Özellikle belirtmek isteriz ki, niteliği itibariyle gıda ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış,  bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

EK:1 / 6502 Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun uyarınca yayınlanan 7 Kasım
2014 tarihli ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği – 
15. Madde – Cayma Hakkı Kullanılamayacak Mal/Hizmetlerin tam Listesi
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR